niedziela, 12 lipca 2015

Muzeum Motoryzacji i Techniki – Otrębusy

Miejsce na krótki wypad z Warszawy przed niedzielnym obiadem

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, to takie miejsce, o którym pewnie więcej osób słyszało niż je widziało.  Lecz przecież nie o samo muzeum tu chodzi,  najważniejsze są samochody.  A te są nie tylko ładne i ciekawe, ale także większość z nich wciąż działa.  Zobaczymy je w filmach, na wystawach, w rajdach i na ślubach oraz czasem także po prostu na ulicy – samochody i inne eksponaty można wypożyczyć lub wynająć.  Wszystko zostało pięknie opisane na atrakcyjnej stronie internetowej muzeum.
Szyld Muzeum Samochodów - Otrębusy
Zwiedzanie samego muzeum, szczególnie po obejrzeniu strony internetowej, to dość zaskakujące doświadczenie.  Może oczekiwania warto sprowadzić do poziomu jakości szyldu muzeum – chyba lepiej oddaje stan rzeczywisty.


Trudno powiedzieć jaką część kolekcji wiedzieliśmy, być może jej  część właśnie grała w przyszłym przeboju kinowym lub woziła ważnych gości po mieście.  Było trochę perełek, takich, że tylko otworzyć drzwiczki (tego nie wolno robić), wskoczyć do środka i wyjechać na przejażdżkę po okolicy.  Były też czołgi, rowery, samochody dla dzieci, autobusy, w tym te które widać w noc muzeów w Warszawie.   Dla dzieci to zapewne frajda zobaczyć, że kiedyś samochody wyglądały inaczej i były większe niż większość naszych np. ford XL lub Cadillac.

Cadillac - Muzeum Samochodów - Otrębusy

Ciekawostka to figurki, które znajdują się na maskach samochodów np. Jaguara – nie wiem jak to się fachowo nazywa - właściwie co samochód to inna; nawet czarna wołga miała taką – było to jeleń :).  Ale najciekawsza to ta od Whippet Overland mająca chyba coś wspólnego z pogodą lub chłodzeniem.

Whippet -Muzeum Samochodów Otrębusy

Muzeum w Otrębusach to miejsce dziwne, ale warto tam zaglądnąć. 
Uwaga, sprawdźcie dokładnie adres i gdzie to jest bo drogowskazów brak.


Kilka dodatkowych zdjęć dostępnych na pintreście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz